četvrtak , oktobar 1 2020
Početna / Vijesti / Društvo / NVU „Inkluzija“ realizovalo likovni i literarni konkurs “Svi smo mi isti”

NVU „Inkluzija“ realizovalo likovni i literarni konkurs “Svi smo mi isti”

Udruženje za pomoć djeci sa smetnjama u razvoju – NVU „Inkluzija“ iz Pljevalja realizovalo je likovni i literarni konkurs za osobe sa invaliditetom i učenike osnovnih i srednjih škola Opštine Pljevlja na temu “Svi smo mi isti”, a u toku je i online izložba najboljih radova sa ovog konkursa.

Ova aktivnost dio je projekta “LJEPŠI ŽIVOT OSI “, koji se sprovodi u Opštini Pljevlja, a podržan je u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD).

ReLOaD program finansira Evropska unija, a sprovodi Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).  U Crnoj Gori, ReLOaD program sprovodi se u partnerstvu sa opštinama Pljevlja, Tivat, Kotor, Nikšić i Podgorica.

Na osnovu odluke članova strućnog žirija Konkursa, biće uručene simbolične nagrade za prva tri najbolja rada u obje kategorije, od ukupno pristiglih 101, a takođe i 30 specijalnih nagrada za radove OSI.

Nagrade će se uručiti u saradnji sa NVU Zračak nade i JU Dnevni centar Pljevlja u skladu sa preporukama NKT Crne Gore,o čemu ćemo obavjestiti nagrađene.

Prezentacije online izložbe su objavljeni na vebsajtu www.nvuinkluzijapljevlja.me  i FB stranici NVU Inkluzija.

Na likovni konkurs je prispjelo ukupno 76 likovnih radova.

Radovi učenika osnovnih škola koji nastavu pohađaju po IROP-u i korisnika JU Dnevnog centra Pljevlja:

Od prispjelih 25 likovnih radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra PRVAČIĆ: Eldin Šabanović, 1.razred, OŠ ”Mihailo Žugić” Odžak

2.mjesto: šifra AKI: Aleksa Milović, 5.razred, OŠ “Boško Buha” Pljevlja

3.mjesto: šifra BRACO: Lazar Mrdak, 2.razred, OŠ “Boško Buha” Pljevlja

Radovi učenika srednjih škola koji nastavu pohađaju po IROP-u i korisnika JU Dnevnog centra Pljevlja:

Od prispjelih 16 likovnih radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra JEDNAKOST: Marko Mrdak, 4.razred, SSŠ Pljevlja

2.mjesto: šifra TAKI: Tarik Osmankadić, JU Dnevni centar Pljevlja

3.mjesto: šifra VOLIM: Sava Milojičić, JU Dnevni centar Pljevlja,

Radovi učenika osnovnih škola:

Od prispjelih 32 likovna radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra SPAJDERMEN: Ognjen Damjanović, 8.razred, OŠ ”Dušan Ivović” Kosanica

2.mjesto: šifra SUNCE: Elena Ivanović, 2.razred, OŠ “Ristan Pavlović” Pljevlja

3.mjesto: šifra ZEC: Andrijana Krstonijević, 5.razred, OŠ “Salko Aljković” Pljevlja

Radovi učenika srednjih škola:

Od prispjelih 3 likovna radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra SREDNJOŠKOLKA: Anđela Vojinović, 1.razred, SSŠ Pljevlja

2.mjesto: šifra 123214: Filip Lacmanović, SSŠ Pljevlja

3.mjesto: šifra RUKE: Radojica Tešović, 1.razred, SSŠ Pljevlja

Dobitnici 30 specijalnih nagrada za radove OSI po odluci žirija su: Vuk Janjušević, David Čabarkapa , Damir Talović, Milija Čamdžić, Jakša Macanović, Ivana Milić, Aleksandar Golubović, Vladan Janjušević, Tatjana Koruga, Valentina Pejović, Kerim Memić , Anica Gavrilović, Ivana Bajčeta, Miodrag Knežević, Almir Kanalić, Boris Lalović,Ana Todović, Teodora Ostojić, Hasan Hadžović, Ervin Misinov, Dorotea Cvijović, Amar Tabaković,Tijana Tešović, Alem Đurđević, Medina Ćatović, Miljan Lončar,Ismar Duraković,  Dijana Boričić, Lejla Kordić i Mihailo Roćen.

REZULTATI LITERARNOG KONKURSA I IMENA NAGRAĐENIH KANDIDATA:

Na literarni konkurs je prispjelo ukupno 25 literarnih radova.

Radovi učenika osnovnih škola koji nastavu pohađaju po IROP-u i korisnika JU Dnevnog centra Pljevlja:

Od prispjelih 3 literarnih radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra DRUGAR: Milutin Cmiljanić, 3.razred, OŠ ”Mihailo Žugić” Odžak

2.mjesto: šifra ANĐEO: Anđela Jolović, 4.razred, OŠ “Boško Buha” Pljevlja

3.mjesto: šifra DAKA: Dragan Joknić, 5.razred, OŠ “Radoje Tošić” Srdanov Grob

Radovi učenika srednjih škola koji nastavu pohađaju po IROP-u i korisnika JU Dnevnog centra Pljevlja:

Od prispjelih 3 literarnih radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra ZRNO: Katarina Despotović, 4.razred, SSŠ Pljevlja

2.mjesto: šifra ŠLJIVO: Lazar Šljivančanin, JU Dnevni centar  Pljevlja

3.mjesto: šifra MALA: Sara Minić , 2.razred SSŠ Pljevlja

Radovi učenika osnovnih škola:

Od prispjelih 15 literarnih radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra PIGINI007: Maid Bojadžić, 7.razred, OŠ ”Salko Aljković” Pljevlja

2.mjesto: šifra PČELICA: Jana Pavlović, 8.razred, OŠ ”Mihailo Žugić” Odžak

3.mjesto: šifra SUNČICA: Iva Šljivić, 5.razred, OŠ “Salko Aljković” Pljevlja,

Radovi učenika srednjih  škola:

Od prispjelih 4 literarnih radova, stručni žiri je odabrao radove za nagrade:

1.mjesto: šifra BRAT: Marija Šljukić, 4.razred, Gimnazija Pljevlja

 2.mjesto: šifra REGINA: Sanja Kovačević, 3.razred, Gimnazija Pljevlja

3.mjesto: šifra RUŽA: Milica Vujanović,2. razred SSŠ Pljevlja

 

About Pljevaljske Novine

Pogledajte i

pljevlja - rudnik - press konferencija (1)

Stabilno poslovanje i rekordni rezultati

Stabilno poslovanje, rekordni rezultati u proizvodnji i rekordni finansijski rezultati obilježili su poslovanje između dva …

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *