petak , 21 juna 2024
Početna / Vijesti / Sport / Rudar-Arsenal 0-0

Rudar-Arsenal 0-0

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 300. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Nikola Vujović (Bar). Žuti karton Janjić, BakračNikolić (Rudar)

RUDAR: Muminović, Boričić, Gašević, Pejović, Bakrač, Janjić, Golubović, Šahman, Živković (od 71. Harada), Bojović (od 71. Nikolić), Talović (od 90+1 Kasalica).

ARSENAL: Nikić, Čavor, Marković, Rašo (od 55. M. Mršulja), Dašić, Čelebić (od 89. V. Mršulja), Bakić, Došljak, Muhović, Todorović, Montenegro (od 81. Bulatović).

Po hladnom vremenu i izuzetno lošem terenu Rudar i Aresenal u matine terminu odigrali su utakmicu bez golova i sa malo šansi. Ono što je razočaravajuće, pogotovo za igrače Rudara je što se nastvalja serija loših rezultata i što su Pljevljaci vezali tri utakmice bez postignutog gola.

Ako su očekivali više u prvom poluvrmenu, gledaoci koji su po hladnoći, došli na stadion bili su razočarani. Poluvrijeme sad dvije prilike Ognjen Gaševića u 29. Minutu i Ivan Bojović u 44. minutu, kada su iz trka šutirali ka golu gostiju ali lopta nije ušla u gol.Gosti su imali jendu polupriliku i ništa više.  Domaći su u prvom poluvrmenu imali više loptu u nogama, a Aresenal je pokušavao brzom tranzicijom da dođe u gol šansu, no ništa osim pomenutog, od oba tima nije bilo vrijedno pomena. Veliku priliku za Rudar ima je Ognjen Gašević u 77. minutu kada je sa desetak metara šutirao desetak centimetara pored lijeve stative gola Igora Nikića. U 86. minutu Ljubomir Pejović nakon centaršuta ostao je sam ispred golmana Nikića, ali je sa sedam metara promašio gol.

Rudar se pobjedom oprostio od Prve lige

Fudbaleri Rudara savladali su ekipu Sutjeske rezultatom 2:1 u Pljevljima u okviru posljednjeg kola Prve …