“Knjiga je štampana ekološkim bojama na recikliranom papiru i opisuje negativne pojave društva koje se ogledaju u prevelikom korišćenju plastike, promoviše vunu kao prirodni materijal i značaj mudrog postupanja sa prirodom kao osnove održivog razvoja”, navodi ona.
“Ove lutke se od nedavno plasiraju na svjetsko tržište, a heklaju ih vrijedne pletilje iz Berana okupljene u društveno preduzeće „Znuggle”, naglašava Aubertin.
Udruženje crnogorskih pisaca za djecu i mlade proglasilo je roman “Djevojčica Tara i čarobno drvo” za najbolju dječiju knjigu objavljenu u 2019. godini.
To je Vučinićev četvrti dječiji roman, a objavila ga je izdavačka kuća “Gligorije Dijak” iz Podgorice. Uskoro će izaći iz štampe i prevod knjige na engleskom jeziku.
Vučinić je poznat po nagrađivanoj ekološkoj trilogiji o puhu Đorđu koju čine knjige “Čudesni svijet puha Đorđa” i “Puh Đorđe i duhovi triftara” i “Puh Đorđe u zamci Spiridona Ledenog”. Kao šumarski inženjer i ambasador djece svijeta kreator je koncepta “Priroda, djeca, mašta – učimo uz puha Đorđa” čiji je cilj povratak djece prirodi, koji je promovisao pred više od 7.000 mališana iz Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine.