nedelja , 21 aprila 2024
Početna / Vijesti / Sport / Do skoro nisu znali da li će da postoje, danas održali fudbalski čas Budućnosti

Do skoro nisu znali da li će da postoje, danas održali fudbalski čas Budućnosti

Fudbalski klub Rudar do prije desetak dana nije znao da li će da nastavi takmičenje u CFL-u, ili će uslijed teške finansijske situacije da odu u stečaj i ugase klub. A danas su kao posljednjeplasirana ekipa, do ovog kola, održali pravi fudbalski čas prvoplasiranoj ekipi podgoričke Budućnosti.

Rudar-ŽivkovićRudar-Živković (foto: FK Rudar)

Na stadionu „Pod Golubinjom“ Rudar je slavio sa 3:0 golovima Bogdanovića, Živkovića i Golubovića.

Igrao se 11 minut kada je Bogdanović uspio da se najbolje snađe i zatrese mrežu „plavo-bijelih“.

Očekivala se rakcija podgoričkog kluba ali ni jedna velika prilika nije stvorena pred golom Vuksanovića.

U nastavku, nakon pet minuta, povratnik u redove Rudara Dušan Živković je uspio da sa desne strane uđe u sredinu i oproba udarac.

Lopta je pogodila jednog fudbalera Budućnosti i prevarila Pavličića za 2:0.

Ni tada ekipa Mladena Milinkovića nije uspjela da stvori ni jednu veću priliku, a meč je zaključen evrogolom Alekse Golubovića, koji je bio precizan sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem u „rašlje“ Pavličićevog gola.

Rudaru je u prilog išao i rezultat sa „DG Arene“ gdje je Mladost, iako je vodila 1:0 izguibila od Mornara 1:2, pa su ih Pljevljaci preskočili na tabeli.

Strijelac za Mladost je bio Jovanović, dok su Vukotić i Đurišić donijeli preokret za Barane.

Izvor-rtcg

About Pljevaljske Novine

Pogledajte i

Rudar sjutra protiv Budućnosti

Fudbaleri Rudara sjutra sa početkom od 18:00h igraće prvi meč polufinala Kupa Crne Gore protiv …