Resorno ministarstvo je zajedno sa građanskim udruženjem Alternativa pokrenulo provjeru sumnjivih- kupljeni diploma a da li će Ministarstvo finansija, rada i socijalnog staranja pokrenuti postupak provjere lažnih bolovanja?
Godinama se prica o laznim bolovanjima, a jos uvijek nista nije uradjeno. Drzavu godisnje troskovi refundacije ukupnih bolovanja kosta preko 6 miliona, poslodavce takodje znacajno, a solidarne radnike koji preuzimaju njihove obaveze kosta mnogo vise energije za isti novac, navodi na svom Fejsbuk profilu generalni direktor javnog servisa RTCG Boris Raonić.
Raonić kaže da je u RTCGu bilo primjera bolovanja duzih od deceniju, onih tokom ljetnje sezone za koje vrijeme se radi na primorju, pa do onih od mjesec dana (koliko daje izabrani doktor) povezanih sa par dana odmora.
„Namjera da se tome stane na kraj je nemoguca bez pokretanja odgovornosti kako krivicne, tako i moralne, samih ljekara koji svjesno daju ovakva bolovanja“, kaže Raonić ističući da je sa nekim od tih ljekara sam morao i licno da razgovara, ali je i dalje veliki broj njih, i to zvucnih imena iz medicinske struke, koji bez ikakvog osjecaja stida ili straha i dalje potpisuju ova „bolovanja“.
Raonić je najavio da će u narednom periodu sa zdravstvenim (DZ, KBC, FZ, MZ), a nada se i pravosudnim vlastima, inicirati odgovor na ove zloupotrebe.

U komentarima na objavu građani potvrđuju riječi Raonića i navode da poznaju dosta rodjaka koji su zaista primali plate po 10 godina, a od posla su vidjeli mozda samo zgradu gdje treba da rade.
Da li će sada uslediti poziv građanima da prijave sve zaposlene koji godinama ne rade a primaju platu i dali takvih slučajeva ima i u opštini Pljevlja?